Ну ось, осінь прийшла...
Новий учбовий рік почався із затяжної зливи і зниження температури. Зате сьогодні після обіду сонечко виглянуло з-за хмар і грайливо пригріває.
Та не варто довіряти оманливому теплу осені. Зараз складаються саме такі кліматичні умови, коли переохолодитися дуже легко - і раз - уже необхідно пару днів відлежуватись у ліжечку, даючи можливість організму оклигувати від хвороби.
Чому ж так?
"Адже після літа з його інтенсивним теплом, великою кількістю свіжих фруктів-овочів, відпочинком у горах - на морі організм має активно опіратись хворобі?" - скажете ви.
І ви будете праві. Але, як завжди, є оте але...
У розвитку будь-якої хвороби на терезах є дія патогенних факторів та протидія сил організму. Хто сильніший, у той бік і схилиться шалька терезів.
Саме через це прохолодне і сире повітря, як патогенний фактор, набагато сильніше за сухе і морозне зимове повітря. Користуючись дією сирого холоду на організм, власні мікроби, які завжди живуть на наших слизових дихальних шляхів, одразу відчувають: "It is time. Прийшов момент для розмноження".
У відповідь на це ми відчуваємо слабкість, втомлюваність, нездужання, кволість, сухість в очах/носі/горлі, першіння чи шкрябання у горлі, підвищення температури тіла чи озноб.
Ці симптоми організм надсилає нашому мозку, як сигнал, що він потребує допомоги і обмеження щоденних навантажень.
Маємо прислухатись до них.
Відіспатись, полежати, якщо є бажання день-два.
Рясно пити теплу рідину, бажано воду.
Вживати неважку для перетравлювання їжу, але з достатньою кількістю білка, клітковини, вітамінів та мінералів.
Та саме головне: подумати про те, як зменшити вірогідність таких епізодів.
У даному випадку варто діяти у напрямку, що підказує організм.
- важливий режим дня, сну (чергування фізичних і розумових навантажень з короткими перервами на відпочинок, тривалість сну відповідно до віку);
- регулярні, але не виснажливі фізичні навантаження (прогулянки на вулиці, спортвна чи скандинавська ходьба, біг підтюпцем, плавання, гімнастика, йога, пілатес);
- правильне харчування (регулярне, відповідно до щоденних потреб);
- достатня кількість рідини (достатньо згідно статі, віку, потреб);
- правильні температурний режим і вологість у приміщенні, де ви перебуваєте, а особливо, спите (температура у кімнаті, де працюєте 20-22С, спальні 18-20С, вологість 30-60%);
- позитивний настрій, а у цьому нам допомають: любимі заняття (робота, хоббі, спілкування з рідними і близькими людьми, допомога іншим).
Шануймося!