top of page

Бабине літо - останній подих літа


Після холодів останнього тижня серпня і першовересневої зливи прийшло бабине літо.

Удень сонце гріє нас, ми радієму теплу, бо щодня, виходячи рано вранці на роботу чи заняття, нас укутує нічна волога. Мало кому вона приємна. А от зі сходом сонця волога опускається донизу і вдень стає досить комфортно.

Погодні умови, що панують протягом бабиного літа стають одними з перших маркерів витривалості нашого імунітету та здатності чинити опір патогенним факторам, що спричиняють застудні захворювання.

Перепадами температур, що становлять більше 10-12 градусів, та некомфортною вологістю одразу користуються мікроби, які завжди живуть на наших слизових верхніх дихальних шляхів (у носі та горлі). При умові активного розмноження "своїх" мікробів ми починаємо відчувати сухість, подразнення слизової носа та горла, першіння, відчуття чужорідного предмета у горлі, бажання часто ковтати слину, щоб змочити горло, або навпаки дискомфорт при ковтанні.

Коли організм реагує на активне розмноження мікробів правильно, починають з*являтися виділення з носа та горла. Тобто нежить і відхаркування слизу з горла, особливо після сну. Дані симптоми являються природніми і їх варто підтримувати, допомагаючи організму виводити з себе загиблих мікробів та продукти їх діяльності.

Для цього варто:

- зволожувати приміщення, де ви перебуваєте, до 60% вологи;

- промивати чи зрошувати ніс фізіологічним розчином солі;

- полоскати горло фізіологічним розчином солі при активному виділенні слизу і відваром трав за відсутності слизу (при умові відсутності алергії до трав);

- рясно пити теплу воду, несолодкий та неконцентрований узвар, трав*яний чай;

- організувати повноцінне, але неважке у перетравлюванні харчування (фрукти, овочі, риба, каша).

За умови збереження симптомів варто звернутися до лікаря не пізніше третьої доби захворювання.

Бажаю усім здоров*я!


Featured Posts
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Тегов пока нет.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page