top of page

МЕТЕОЧУТЛИВІСТЬ


Не знаю, як ви, а я відношусь до категорії метеочутливих людей. Тобто я реагую на зміни погоди.

Пам*ятаю, що в дитинстві мені подобалась вітряна погода, особливо взимку, коли була інтенсивна завірюха. Зараз же сильний поривчастий вітер, особливо, як сьогодні, викликає інтенсивні збурення в організмі. Неначе нічого не турбує, але в цілому дуже некомфортне самопочуття.

Спробую коротко описати ситуацію, чому у людей виникає метеочутливість.

Усі ми живемо під впливом геомагнітного поля Земля. Адже наша планета - це великий магніт. Вчені точно встановили, де знаходяться північний та південний полюси Землі.

*Вікіпедія: В 1831 году английским полярным исследователем Джоном Россом в Канадском архипелаге был открыт северный магнитный полюс — область, где магнитная стрелка занимает вертикальное положение, то есть наклонение равно 90°. А в 1841 г. Джеймс Росс (племянник Джона Росса) достиг другого магнитного полюса Земли, находящегося в Антарктиде[61].

Через те, що наш організм містить у своєму складі різноманітні мікроелементи, у тому числі метали, він реагує на зміну магнітного поля. Це чиста фізика - з цим нічого не поробиш.

Сильні зміни магнітного поля Землі називають магнітними бурями. Їх виникнення пояснюють впливом космічної погоди, особливо змінами Сонячної активності.

На зміни геомагнітного поля реагують абсолютно усі системи людського організма, а найбільше - нервова. Саме через це ми відчуваємо дискомфорт, роздратованість, млявість, зміни настрою, порушення сну. Не варто забувати про те, що нервова система - це наш "центр управління" і якщо у ньому виникають якісь збої, то збоїтиме і у інших місцях організма.

** http://www.avdspb.ru/magnitnie-polya-i-chelovek.html

**** https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5_%D0%97%D0%B5%D0%BC%D0%BB%D0%B8

На людський організм також впливають кліматичні фактори: температура, вологість повітря, тривалість світлового дня. При чому діють вони завжди комплексно. У відповідь, як реакція пристосування до змін, в організмі виникають зміни стану крові, кровотоку, швидкості біохімічних процесів та передачі нервових імпульсів. Якщо організм справляється з такими викликами - скарг немає, а якщо така задача виявляється важкою - організм сигналізує про це різними симптомами.

Метеочутливими являються:

- немовлята, підлітки, люди похилого віку;

- переважно жінки;

- особи, що мають хронічні хвороби;

- малорухливі люди.

Якщо на три перших фактори ми не маємо впливу, то на останній необхідно впливати, щоб легше переносити примхи природи.

Адже недарма співається у пісні, що у природи немає поганої погоди.


Featured Posts
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Тегов пока нет.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page