top of page

І знову про картопельку...


Цьогоріч у мене експеримент: я висадила новий сорт картоплі. Він незвичайний. На фото його бульби самі темні. Його шкірка фіолетово-чорна. Але не тільки вона. Зараз розповім по порядку.

Садила бульби одночасно зі своїми перевіреними сортами. Ростки з*явились на пару днів пізніше від інших сортів. Вони були такими:

Ви ж пам*ятаєте, якою була погода у квітні. Ото ж довелось усі паростки загрібати з "головою", щоб приморозок не пошкодив їх.

Згодом ростки все одно пробились на поверхню і виглядали уже так:

Квіточки були майже білими, листя згодом стало майже зеленим, а стебла залишились фіолетовими.

Коли прийшов час збирати урожай, мене розпирала цікавість: який же буде урожай.

Із 10 картоплин, що я отримала у посилці зійшли 9 кущів. Кількість картоплин під кущем менша, ніж у білої і рожевої картоплі різних сортів та й розмір картоплин коливався від курячого до качиного яйця. У середньому вийшло по 4-5 картоплин у кущі.

Дрібніші картоплини я відібрала для посадки наступного року, а рештки залишила для дегустації.

У різних джерелах читала, що картопля після очищення не втрачає свого кольору. Тому спершу я просто відварила очищену картоплю. Варила разом ту, що мала білу, рожеву і фіолетову шкірку.

Після варки стало зрозуміло, що бульби містять багато крохмалю, через що добре розварюються. Тому через декілька днів я зробила з фіолетової картоплі пюре. І виглядало воно так:

А тепер про мої враження від двох блюд з кольорової картоплі.

Відварена картопля видалась мені досить прісною з невираженим смаком, навіть з додаванням масла (вершкового і рослинного - різниця незначна). А от пюре смачне, зі своєрідною ноткою - менше солодке у порівнянні з пюре з білої картоплі.

Як для мене, порція їжі, що на фото, не зважаючи на відсутність тваринних білків, добре створює відчуття насичення.

Під кінець поясню, чому у мене виникла ідея купити і виростити такий сорт картоплі.

Уперше про кольорову картоплю я прочитала у журналі для городників (зараз не пам*ятаю назву) років п*ять тому, а може й більше. Перше враження - дивина, нащо це? А от пару років тому в статтях уже писали про такі сорта не як про дивину, а з позиції їх корисності для здоров*я у порівнянні зі старими сортами. От ця інформація уже мене зачепила, як кажуть за живе.

Завдяки тому, що всередині клітин картоплі накопичується не лише крохмаль, а й пігмент, її корисність збільшується у порівнянні з білою картоплею. Як відомо, всі овочі, що мають колір, крім білого, містять підвищену кількість провітаміну А та антоціанів. У нас узимку з таких свіжих овочів лише зелень: перо цибулі, кріп, петрушка, листя салата. Звичайно є привезені овочі, але ціни часто змушують утримуватись від їх покупки.

А картопля добре зберігається без консервації пів року, зберігаючи при цьому корисні речовини у складі яких, до речі, ще містяться різноманітні мікроелементи, необхідні для синтезу наших ферментів - залізо, мідь, цинк, селен, калій, магній.

Так що я цілком задоволена своїм експериментом і буду його продовжувати, адже в Україні існує близько десятка сортів картоплі з кольорою м*якоттю.

Про свої нові враження обов*язково напишу наступний пост, але уже згодом!


Featured Posts
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Тегов пока нет.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page