ХАРЧУВАННЯ ВАГІТНИХ
Лікар Древньої Греції Гіпократ казав: "Ми є тим, що ми їмо".
Дана теза набирає особливого значення у період вагітності.
Адже раціональне харчування - це забезпечення організму жінки усіма необхідними компонентами, необхідними для функціонування її організму та правильного розвитку плода. Від того, наскільки збалансованим буде щоденний раціон вагітної по білкам, жирам, вуглеводам, вітамінам, макро- та мікроелементам, залежить її самопчуття та виношування здорової дитини.
Варто сказати, що калорійність добового раціону у першу половину вагітності такий самий, як і до настання вагітності. У другу половину він може бути збільшеним до 25%.
Бажано, щоб було не менше п*яти прийомів їжі. При цьому добовий рациіон розбивається на невеликі по об*єму та вазі порції, що забезпечує профілактику рефлюксу, здуття, плавність пасажу перетравлюваної їжі по травній трубці.
Особливе значення має кількість рідини та клітковини, особливо свіжої. Адже від цих двох моментів також залежить регулярність та безпроблемність випорожнень, адже при вагітності слабшає моторика кішківника і виникає схильність до закрепу.
Важливо, щоб щодня були кисло-молочні продукти, свіжі фрукти, не менше 400г овочів, а також столова ложка рослинної олії та дві чайних ложки вершкового масла.
З раціону варто виключити:
- алкоголь,
- копчені, консервовані продукти,
- напівфабрикати,
- будь-які магазинні напої,
- солодощі;
обмежити:
- міцні каву та чай,
- кількість солі,
- хліба,
- твердого сиру.
Вагітній варто приділяти увагу таким вітамінам, як вітамін Д (міститься у морській рибі, вершковому маслі, жовтку яйця), фолієва кислота (міститься у м*ясі тварин, яйцях, бобових, зелених овочах).
А також таким елементам, як магній, кальцій, залізо, фосфор, калій.
Основа раціону вагітної:
1) риба та молочні продукти,
2) цільнозернові крупи,
3) овочі без крохмалю та фрукти, зелень,
4) рослинна олія холодного віджиму та топлене вершкове масло (гхі).
Бажаю вагітним гарного самопочуття та здорових малюків!